Vítejte na stránkách rockové kapely POPŘECHODU

Úvod HISTORIE

Kapelu POPŘECHODU založil v roce 2018 bubeník František Bárta (Ex: ANO, MAT, Spodní Voda), společně s kytaristou Jaroslavem Podkulem (Ex: ANO, Orion, Paraple, Old Culture).


Po krátké době potkal František Bárta svého někdejšího spoluhráče ze skupiny MAT, táborského matadora, kytaristu a zpěváka Pavla Šafránka, alias „Čaplu“ (Ex: ANO, MAT, Futro, MIDI, Nanervi, Eden, Happy Band), který přijal nabídku, aby se k nim přidal. Dala se tak dohromady parta muzikantů, které už se dá říkat kapela.


Později se k nim připojil baskytarista Jiří Čermák, který hrával s Jaroslavem Podkulem v Orionu (Ex: Orion, Paraple, TOKS, A proč ne, Vandrbeat) a společně se pustili do zkoušení a tvorbě repertoáru.


Po dvou koncertech, koncem roku 2019, odchází z kapely Jiří Čermák a jeho post je nabídnut baskytaristovi Martinu Veyrovi.


Na konci prázdnin roku 2020 kapelu z osobních důvodů opouští jeden ze zakládajících členů kapely Jaroslav Podkul, jehož místo nahradil Jan Kappler. Na jaře roku 2023 kapelu opouští baskytarista Martin Veyr a kytarista Jan Kappler.


V létě roku 2023 kapelu doplnili baskytarista Leoš Pýcha a kytarista Jarda Novák a kapela odstartovala novou éru koncertování.  


Pokud se budete chtít skvěle pobavit a užít si poctivou, 100% živou, rockovou muziku, navštivte některou  z plánovaných akcí kapely POPŘECHODU a zaručeně se nudit nebudete.